Proti rozhodnutí subjektu, jehož smyslem existence je generovat zisk pro své akcionáře, nemůže být námitek. Dokonce ani možnost divizi prodat třetí straně, nemusí hrát z pohledu cílů Cisca téměř žádnou roli. To ve své analýze ostatně potvrzuje také agentura IHS iSuppli, přestože prodej hodnotného podnikání označila za ušlou příležitost.
Z pohledu společnosti Cisco jako celku, by se ale z prodeje divize opravdu vydělala jen nepatrná kapka. Navíc Cisco prostě není v byznyse spotřebního zboží a oprostit se od procesů, které nesouvisejí s jádrem podnikání společnosti, bývá jen ku prospěchu. Čím dříve, tím lépe. Z pohledu akcionářů udělal zřejmě John Chambers, ředitel Cisca správné rozhodnutí. Maximum energie na jádro podnikání. A tím foťák s kamerou není.
Jiný úhel pohledu na kauzu Flip na svém blogu nabízí insider ze Silicon Valley, Tom Foremski:
Bezohledně zničit tolik pracovních míst v životaschopném podnikání je cynickým aktem ekonomické sabotáže – tím spíše, když se Spojené státy v tolik potřebném oživení ekonomického růstu spoléhají právě na sektor technologií. Překvapuje mě, že nikdo z Obamovy administrace pana Chamberse nekontaktoval a nepostěžoval si.
Pro lepší kontext nám může posloužit výše zmiňovaná analýza. Analytici IHS v ní odhadují, že by se Flip mezi lety 2010 až 2015 ve svém růstu téměř nehybně držel 4,4 procenta meziročně. Vedoucí analytik Jordan Selburn k tomu dodává: „Tento trh nezmizel…hodnota dobrého produktu zůstává stále silná.“
Je etické zavřít profitabilní byznys a vyhodit 550 lidí?